PPA2152330KG
Nichicon
Produkt-Nr.:
PPA2152330KG
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 10% 1.5KVDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" Dia x 1.063" L (10.50mm x 27.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 22 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.033 µF