PPA2252680KJ
Nichicon
Produkt-Nr.:
PPA2252680KJ
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 10% 2.5KVDC AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" Dia x 1.260" L (18.50mm x 32.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 11.5 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.068 µF