PPC203M6R3FG2SAA
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
PPC203M6R3FG2SAA
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 20000UF 6.3V CHAS
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.250" L x 5.000" W (158.75mm x 127.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 16 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 6mOhm
Ratings -
Series PPC
Type Polymer
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 18 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 20000 µF