PPCFGG3B10CLAD
Bulgin
Produkt-Nr.:
PPCFGG3B10CLAD
Beschreibung:
CONN 3X PLUG SLDR 10POS
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.248" ~ 0.276" (6.30mm ~ 7.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 12A
Primary Material Metal
Operating Temperature -50°C ~ 200°C