PPCFGG3B20CLAD
Bulgin
Produkt-Nr.:
PPCFGG3B20CLAD
Beschreibung:
CONN 3X PLUG SLDR 20POS
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.406" ~ 0.433" (10.30mm ~ 11.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 6A
Primary Material Metal
Operating Temperature -50°C ~ 200°C