PPG501A1
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
PPG501A1
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
SENSOR RTD 500OHM 0.06% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 500°C
Resistance Tolerance ±0.06%
Termination PC Pins
RTD Material Platinum (Pt)
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient 3850ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance @ 0°C 500 Ohms
Series PPG
Accuracy ±0.15°C
Package / Case Radial
Mfr Littelfuse Inc.
Package Bulk
Current 1 mA