PPWAM150-13A
TT Electronics/Power Partners Inc.
Produkt-Nr.:
PPWAM150-13A
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Auf Lager : 25
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr TT Electronics/Power Partners Inc.
Features DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 5.656 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series PPWAM150 (150W)
Power (Watts) 100W (150W Forced Air)