PQ033Y053ZZH
Sharp Microelectronics
Produkt-Nr.:
PQ033Y053ZZH
Paket:
SC-63
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 5A SC63
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SC-63
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Sharp Microelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 5A