PQA30-D24-S9-D
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PQA30-D24-S9-D
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 9V 30W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3.33A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series PQA30-D (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%