PQB3-D5-D15-D
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PQB3-D5-D15-D
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 100mA, 100mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series PQB3-D (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 10 Leads
Efficiency 76%