PQC250-30
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
PQC250-30
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 30V 250W
Product Status Active
Efficiency 95%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Features Load Sharing, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CCC, cCSAus, CE, TUV
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.39" H (127.0mm x 76.2mm x 35.2mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.33 A
Series PQC250 (250W)
Power (Watts) 250W