PQC250-36
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
PQC250-36
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 36V 250W
Auf Lager : 39
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 95%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Features Load Sharing, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CCC, cCSAus, CE, TUV
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.94 A
Series PQC250 (250W)
Power (Watts) 250W