PQU650-54P
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
PQU650-54P
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 54V 653W
Product Status Active
Efficiency 95%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CCC, cCSAus, CE, cTUVus, TUV
Voltage - Output 1 54V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.00" L x 4.00" W x 1.57" H (152.4mm x 101.6mm x 40.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.1 A
Series PQU650 (650W)
Power (Watts) 653W