PR16-12V-540-2A
CUI Devices
Produkt-Nr.:
PR16-12V-540-2A
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V
Auf Lager : 806
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 44.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 267 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series PR16
Operate Time 15 ms
Mfr CUI Devices
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC