PR16-12V-540-2C
CUI Devices
Produkt-Nr.:
PR16-12V-540-2C
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Auf Lager : 906
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 44.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 267 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series PR16
Operate Time 15 ms
Mfr CUI Devices
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC