PR2-1R8-JBW
RCD Components
Produkt-Nr.:
PR2-1R8-JBW
Hersteller:
RCD Components
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 1.8 OHM 5% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 Ohms
Series PR
Power (Watts) 2W