PR2-24V-450-1A
CUI Devices
Produkt-Nr.:
PR2-24V-450-1A
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.28 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series PR2
Operate Time 10 ms
Mfr CUI Devices
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 16.8 VDC