PRB.M1.0GL.LC39Z
LEMO
Produkt-Nr.:
PRB.M1.0GL.LC39Z
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M10
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C