PRD-3AG0-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
PRD-3AG0-120
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V
Auf Lager : 6
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 45°C
Switching Voltage 277VAC - Nom
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 85 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 290 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 12 VAC
Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series PRD
Operate Time 40 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC