PRDL30-15DP2
Autonics
Produkt-Nr.:
PRDL30-15DP2
Hersteller:
Autonics
Beschreibung:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Auf Lager : 2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (TA)
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Type PNP-NC, 3-Wire
Response Frequency 100Hz
Shielding Shielded
Product Status Active
Indicator LED
Series PRD
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V