PRG.M0.2GL.LC52N
LEMO
Produkt-Nr.:
PRG.M0.2GL.LC52N
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 10A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M02
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C