PRM3W-E12-D5-S
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PRM3W-E12-D5-S
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC-DC ISOLATED, 3 W, 4.5~36 VDC
Auf Lager : 293
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 300mA, 300mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 77%
Mfr CUI Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series PRM3W-S (3W)
Power (Watts) 3 W