PRMC1-D5-D15-S
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PRMC1-D5-D15-S
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 9V
Product Status Active
Current - Output (Max) 33mA, 33mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 75%
Mfr CUI Inc.
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Number of Outputs 2
Series PRMC1-S (1W)
Power (Watts) 1 W