PRS14R-20122-503A3
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PRS14R-20122-503A3
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread M9 x 0.75
Actuator Diameter -
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.866" (22.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series PRS14R
Power (Watts) 0.05W, 1/20W