PS10MH40-102A3030
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PS10MH40-102A3030
Beschreibung:
10MM SMD HORIZONTAL TRIMMER POTE
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±30%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Temperature Coefficient ±1500ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series PS10
Power (Watts) 0.15W