PS2503L-1-E3-A
CEL
Produkt-Nr.:
PS2503L-1-E3-A
Hersteller:
CEL
Paket:
4-SMD
Beschreibung:
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Input Type DC
Current Transfer Ratio (Max) 400% @ 1mA
Rise / Fall Time (Typ) 20µs, 30µs
Output Type Transistor
Voltage - Isolation 5000Vrms
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 40V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-SMD
Series NEPOC
Current Transfer Ratio (Min) 100% @ 1mA
Package / Case 4-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Mfr CEL
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.1V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 30mA
Vce Saturation (Max) 250mV
Turn On / Turn Off Time (Typ) -
Current - DC Forward (If) (Max) 80 mA