Zuhause / LED Drivers / PSB50E-1200-42
minImg
PSB50E-1200-42
ERP Power, LLC
Produkt-Nr.:
PSB50E-1200-42
Hersteller:
ERP Power, LLC
Beschreibung:
LED DRIVER CC AC/DC 1200MA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 240VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CB, CE, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.93" L x 1.02" W x 0.93" H (99.8mm x 26.00mm x 23.7mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.2A
Ratings IP20
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 220VAC
Series PSB50 (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 28 ~ 42V