PSHP-56-180
Tycon Systems Inc.
Produkt-Nr.:
PSHP-56-180
Hersteller:
Tycon Systems Inc.
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 179W
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cUL, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.89" L x 2.56" W x 1.69" H (175.0mm x 65.0mm x 43.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3.2A
Series PSHP
Power (Watts) 179 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 47.2" (1.20m)
Region Utilized International
Efficiency 85%
Voltage - Output 56V
Mfr Tycon Systems Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC