PSK-25W-24
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PSK-25W-24
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 26W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.1A
Number of Outputs 1
Series PSK-25W
Power (Watts) 26 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features -
Load Regulation ±1%
Package Tray
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC