PSK-S15C-12
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
PSK-S15C-12
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Auf Lager : 67
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 80%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.12" L x 1.13" W x 0.93" H (53.8mm x 28.8mm x 23.5mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-S15C (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Enclosed
Standard Number 55024; 55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 62368-1
Load Regulation ±1%