PSL5A10-7R
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
PSL5A10-7R
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 5.1V 51W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 80V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency cCSAus, CE
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 6.63" L x 4.21" W x 1.44" H (168.5mm x 107.0mm x 36.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8V
Series Melcher PSL
Power (Watts) 51W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 79%