PSU23365
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
PSU23365
Beschreibung:
CAP ALUM 233UF 20% 165V QC TERM
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications Motor Start
Height - Seated (Max) 4.375" (111.13mm)
Tolerance 0%, +20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 165 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.438" Dia (36.53mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PSU
Package / Case Radial, Can - QC Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 233 µF