PSU32465A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
PSU32465A
Beschreibung:
CAP ALUM 324UF 20% 165V QC TERM
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications Motor Start
Height - Seated (Max) 3.375" (85.73mm)
Tolerance 0%, +20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 165 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.813" Dia (46.05mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PSU
Package / Case Radial, Can - QC Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 324 µF