PT01-A125D-A203
CUI Devices
Produkt-Nr.:
PT01-A125D-A203
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
Resistors
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.984" (25.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole, Snap In
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 285°
Series PT01
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr CUI Devices
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 20k
Size - Body Rectangular - 0.492" x 0.394" Face (12.50mm x 10.00mm)