PT01-D125K2-B103
CUI Devices
Produkt-Nr.:
PT01-D125K2-B103
Hersteller:
CUI Devices
Beschreibung:
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Auf Lager : 703
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Knurled
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.984" (25.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 285°
Series PT01
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr CUI Devices
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Rectangular - 0.492" x 0.394" Face (12.50mm x 10.00mm)