PT10-530HM
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PT10-530HM
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 4.9A 20 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.530" Dia (13.46mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 10 µH