PT15NV02-104A2020-E-S
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PT15NV02-104A2020-E-S
Beschreibung:
POT 100K OHM LINEAR
Auf Lager : 4973
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series PT15
Power (Watts) 0.25W, 1/4W