PT22AL12B
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
PT22AL12B
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style Plug In
Coil Current 62.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 192 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series PTH, SCHRACK
Operate Time 20 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC