PT300-1500-VM
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
PT300-1500-VM
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 300UH 5.5A 100 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.630" (41.40mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" L x 0.800" W (38.10mm x 20.32mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 300 µH