PT6KV-201A2020
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PT6KV-201A2020
Beschreibung:
6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
Auf Lager : 2022
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series PT-6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W