PT6MV-103A2020
Amphenol Piher Sensing Systems
Produkt-Nr.:
PT6MV-103A2020
Beschreibung:
POT 10K OHM LINEAR
Auf Lager : 5589
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PT-6
Power (Watts) 0.1W, 1/10W