PTC31SGAN
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
PTC31SGAN
Beschreibung:
CONN HEADER R/A 31POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Applications -
Number of Positions 31
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)