PTCCL05H150HBE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PTCCL05H150HBE
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 265V 15MA RADIAL
Auf Lager : 1869
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 265V
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Approval Agency UR
Current - Max 110 mA
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.217" T (5.00mm x 5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PTCCL - 265V
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 1.9 kOhms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 23 mA