PTCCL07H141HBC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PTCCL07H141HBC
Beschreibung:
PTC RESET FUSE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 265V
Current - Hold (Ih) (Max) 140 mA
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Approval Agency UR
Current - Max 800 mA
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.217" T (7.00mm x 5.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 265V
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 29 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 210 mA