PTCCL07H211FBC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PTCCL07H211FBC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 145V
Current - Hold (Ih) (Max) 210 mA
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Approval Agency UR
Current - Max 1.4 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.197" T (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 145V
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 12 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 315 mA