PTCCL09H171HTE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PTCCL09H171HTE
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 265V 170MA RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 265V
Current - Hold (Ih) (Max) 170 mA
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Approval Agency UR
Current - Max 900 mA
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.217" T (8.50mm x 5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PTCCL - 265V
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 22 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 255 mA