PTCCL09H541DBC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PTCCL09H541DBC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 540 mA
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Approval Agency UR
Current - Max 6 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.157" T (8.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 30V
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 1.9 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 810 mA