PTCCL13H451FBC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PTCCL13H451FBC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 145V
Current - Hold (Ih) (Max) 450 mA
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Approval Agency UR
Current - Max 5 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 0.197" T (12.50mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 145V
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 3.8 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 675 mA