PTD902-2015P-A203
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
PTD902-2015P-A203
Beschreibung:
POT 20K OHM 1/40W CARBON LOG
Benutzer handbuch
Number of Gangs 2
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins, Board Locks
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Series Pro Audio PTD90
Power (Watts) 0.025W, 1/40W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 20k
Size - Body Rectangular - 0.445" x 0.374" Face (11.30mm x 9.50mm)