PTF653K3000BYEK
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
PTF653K3000BYEK
Beschreibung:
RES 3.3K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.3 kOhms
Series PTF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W